• Urynoterapia a skóra – niekonwencjonalne metody na zmarszczki!

  Do jednej z naturalnych metod leczniczych, mającej szerokie zastosowanie przy różnego rodzaju schorzeniach, należy urynoterapia. U wielu ludzi budzi ona obrzydzenie, gdyż polega na leczeniu własnym moczem, a jednak posiada ona coraz szersze grono zwolenników.

  Właściwa metoda na zmarszczki

  Wśród metod zastosowania urynoterapii znajduje się metoda wewnętrzna (picie własnego moczu) oraz metoda zewnętrzna, dotycząca nacierania, okładania lub opłukiwania moczem wybranych miejsc. Ta druga jest wybierana częściej, ponieważ wielu ludzi ma opory przed sięgnięciem po mocz jako płyn do wypicia. W celu walki ze zmarszczkami wystarczy wybór metody drugiej, czyli bezpośredniego nałożenia środka leczniczego na pomarszczoną skórę, której chcemy nadać wygląd skóry młodej i jędrnej.

  W jaki sposób stosować mocz jako środek leczniczy?

  Zastosowanie moczu jako środka leczniczego przynosi pozytywne efekty przy zwalczaniu zmarszczek. Zajmuje on także swoje miejsce w kosmetyce. To wszystko dzięki temu, że jego zaletą jest spowalnianie procesów starzenia się skóry. Wmasowując mocz w skórę, pobudzamy układ nerwowy i krwionośny, a dzięki jego właściwościom odkażającym korzystnie wpływamy na rozszerzenie porów skóry, na oczyszczenie ich z toksyn i nadanie świeżego, młodego wyglądu.

  Jak działa urynoterapia?

  Pielęgnacja skóry twarzy wymaga wielu poświęceń. Aby osiągnąć zamierzony cel, powinno się wykazać dużą cierpliwością. Tak jest i w przypadku stosowania urynoterapii. Aby jej efekty były widoczne, potrzeba przede wszystkim regularności. Pierwszy kontakt z moczem może wydawać się nieprzyjemny, ale nie należy się zrażać. Wbrew pozorom środek po nałożeniu nie pozostawia brzydkiego zapachu, a tym bardziej żadnych odbarwień skóry. Jako substancja odkażająca może wywołać lekkie podrażnienie i zaczerwienienie, ale dzięki temu jesteśmy w stanie na własne oczy zobaczyć, że ten niekonwencjonalny środek faktycznie działa!

  Urynoterapia a skóra – krok po kroku

  Aby właściwie nanieść środek na miejsce przeznaczenia, wystarczy nasączyć nim zwykły wacik kosmetyczny, który stosujemy na przykład przy demakijażu. Warto dodać, że to mocz poranny, dzięki odpowiedniemu zagęszczeniu, posiada w sobie najwięcej korzystnych substancji. Następnym krokiem jest równomierne rozprowadzenie substancji na zmarszczki, które pragniemy zwalczyć. Należy zwrócić uwagę na to, czy cera jest cerą wrażliwą lub pokrytą licznymi zmianami w postaci krostek i wyprysków, ponieważ taki rodzaj będzie mocniej reagował na wprowadzany środek, a objaw tzw. „szczypania” będzie na niej bardziej odczuwalny. Mocz nałożony na skórę powinien wchłaniać się szybko, jego niewchłonięte pozostałości można delikatnie spłukać czystą wodą, a następnie pokryć kremem w celu uniknięcia uczucia wysuszonej skóry. Nałożony mocz będzie działał, a efekty będą widoczne po kilku dniach.

  Problem zmarszczek na twarzy dotyka każdego człowieka, jednak nie każdy sięgnie po metodę, jaką jest urynoterapia. Skóra nie będzie mieć takich wątpliwości, dlatego warto zaufać temu, że mocz to środek pochodzący z natury i nie zawierający substancji, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.